Publicēja: Lauma | 2011-03-05

Vistas sierainā mērce

Kad es biju maziņa, dažādi kaulainie vistas gabali bija ārkārtīgi bieža manas ēdienkartes sastāvdaļa. Laikam tāpēc, ka tie bija (un vēl jo projām ir) salīdzinoši lēti. Vecmamma vienmēr taisīja miltu mērci ar skābo krējumu, bet skābais krējums mērcē man negaršo, un miltu mērces – vēl jo projām sagādā grūtības. Tā nu nostaļģijas vadīta uzbrūvēju savu variāciju.

Ēdiena tips: vakariņas;
Sarežģītība: neliela;
Roku ķēpāšana: vidēja;
Recepte ņemta no… Nenokurienes. Ja nu reiz ir kaut kas, kas man asociējās ar tradicionālo latviešu virtuvi, tad tas ir rosols un šī mērce 🙂

  • 3 vistas ciskas vai 4 stilbiņi vai 2 “lielās kājas” (ciska ar stilbu kopā);
  • 1 paciņa kausētā siera (180-200g);
  • 200ml saldā krējuma;
  • sāls;
  • garšvielas (es lietoju vistas ēdieniem paredzēto garšvielu maisījumu ar papriku);
  • eļļa vai sviests cepšanai.

Notīra, ja pie vistas kājām no sadalīšanas ir pielipuši kaulu krikucīši. Ja tās ir “lielās kājas”, tad pa locītavu pārgriež – atdala stilbu no ciskas.

Sakarsē pannā taukvielas, liek iekšā vistas gabalus un uz lielas uguns cep, grozot uz abām pusēm un apkaisot ar sāli un garšvielām. Cep tik ilgi, kamēr no abām pusēm gaļa ir drusku brūna.

Pielej apmēram 100ml ūdens, uzliek pannai vāku un 30-45 minūtes sautē – tik ilgi, kamēr pagrozot gaļa jūk ārā un krīt nost no kauliem. Ja pannai vāks slikti pieguļ, tad var gadīties, ka sautēšanas laikā ūdens jāpielej vēl – ja pannā ūdens vairs nebūs nemaz, tad gaļa piedegs.

Kad gaļa labi veļās no kauliem nost, pannu noņem no uguns un gaļu noplēš no kauliem. Kaulus (apskrubina un) izmet. (Šo daļu var arī nedarīt, bet man labāk patīk, ka mērce, it īpaši ja, tā atstāta uz nākamo dienu, ir bez traucēkļiem).

Gaļu saliek atpakaļ pannā. Pievieno sieru un krējumu un maisot uzvāra (līdz sāk burbuļot). Pagaršo, vai nevajag vēl sāli.

Advertisements

Vēlies kaut ko piebilst?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: