Publicēja: Lauma | 2011-08-11

Publicēties

Iedomāties uzrakstīt kaut ko publiski par savu dzīvi – tas ir rauties uz pusēm.

Reizēm vajag padusmoties vai papriecāties, cik skaļi vien var. Vai nu tāpēc, ka gribas kliegt, kliegt, un vēl kliegt līdz balss izčākst aizsmakušā čukstā, līdz spēka pakliegt vairs nav ne drusciņas, līdz iztukšotība nāk kā atvieglojums. Vai arī tāpēc, ka pasaule ir tik neizmērojami skaista, valdzinoša un apburoša, ka tu vienkārši pārsprāgsi aiz laimes, ja kādam to neparādīsi. Leģendas gan vēsta, ka visiem cilvēkiem tā neesot, ka tas atkarīgs no gēniem, no tempramenta un vēl visādiem iedzimtiem krāmiem, kurus piedzimstot iegūstam nejautājot un tad visu mūžu mācamies sadzīvot ar tiem, izmantot vai apslēpt. Tomēr daudzi mēs tādi esam – vajag izkliegties.

Bet aurošana no visa spēka, neatkarīgi no tā, vai no laimes vai nelaimes, ir bīstama. Vienmēr ir bijusi bīstama, kopš laika gala. Jau pirms piectūkstoš gadiem aurošana varēja novest pie a) tā, ka aurotāju apēd kāds plēsīgs dzīvnieks, vai b) aurotājs nomirst badā, jo ir aizbiedējis visu medījumu. Bojāeja šā vai tā. Bet mūsdienās? Publisks vārds cilvēku atklāj. Publisks stāsts par emocijām ir gabaliņš no tevis paša. Un ja kādam lietpratīgam lasītājam būs gana daudz gabaliņu, viņš salasīs tevi kopā — ar visām tavām lielajām un mazajām mīlestībam, ar tavu lielo sāpi un ne tik lielo, ar taviem svētumiem un bailēm. Ne visus savus gabaliņus mēs apzināmies un pazīstām. Tas, kurš pazīs kādu pārāk labi, iegūs varu pār viņu — smalku un elegantu spēju manipulēt patvaļīgi dziļā līmenī. Bet neko citu jau nevajag, lai pazaudētu ij brīvību, ij dzīvi.

Advertisements

Responses

  1. Taisnība. Ja esi vājš, tad labāk klusē.

  2. Piekrītot iepriekš rakstītajam, gribu paturpināt, ka no otras puses cilvēki bieži vien nespēj saprast tevis izkliegto, pat saliekot visus gabaliņus kā puzli kopā. Varbūt pat gandrīz nekad. Viņi redz, dzird un nesaprot :).
    Toties tie kas saprot un vēl piedevām ir manipulētāji, nu, negadās viņi nemaz tik ļoti bieži. Turklāt vienu reizi jau var kļūdīties un ļauties manipulatora spēlei, nekas šausmīgs jau tādēļ nenotiks. Nevajag tikai ļauties otro un trešo reizi :).


Vēlies kaut ko piebilst?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: